kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

25 grudnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia „C”

26 grudnia 2021 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. W naszej diecezji jest to dzień jubileuszy małżeńskich i modlitw o świętość rodzin. Niech nasze rodziny wzrastają w wierze, łasce i miłości.

 

 1. W piątek pożegnamy Stary Rok. Serdecznie zapraszamy do naszej kaplicy na Mszę św. o godz. 14.30. Po niej – wobec Jezusa w Najświętszym Sakramencie – odśpiewamy błagalne Suplikacje o ustanie pandemii oraz dziękczynne Ciebie Boga wysławiamy. Na ten sylwestrowy dzień ksiądz biskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego piątku.

 

 1. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Msze św. w naszej kaplicy będą sprawowane jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 10.30 i 15.15. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój i pierwsza sobota miesiąca stycznia. W ten dzień nie będzie Godzinek przed Mszą o 7:00.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • w poniedziałek (27XII) – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;
  • we wtorek (28 XII) – święto Świętych Młodzianków Męczenników.

 

 1. Dziękujemy za spływające dary na pomoc ubogim na Ukrainie. Można je jeszcze składać do 6 stycznia. Zebraną pomoc przekażemy tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.

 

 1. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych – mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel z oddziałów covidowych, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

 

 1. W związku z tym, że nie będzie w tym roku tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej (tzw. kolędy), parafia NSPJ w Tarnowie zaprasza wszystkich parafian do modlitwy w kościele parafialnym i udziału w Mszach św. w intencji poszczególnych rejonów parafii. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie i na internetowej stronie naszej kaplicy (aby przeczytać kliknij tutaj). 

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com