kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

Informacja z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa skierowana do Parafian uczęszczających na nabożeństwa sprawowane w kaplicy szpitalnej

25 grudnia 2021

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła Serca Bożego w pięknej scenerii stajenki betlejemskiej i bożonarodzeniowej dekoracji w dni powszednie w godz. 7:30 - 17:30.

 

W ramach wizyty duszpasterskiej (kolędy) zapraszamy Was, bracia i siostry, do wspólnej modlitwy w naszym kościele parafialnym. Odnówmy i poczujmy parafialną, rodzinną więź. Od jutra do 5 stycznia, w dni powszednie, na Mszach św. o 18.00 będziemy się modlić w intencji wyznaczonych rejonów naszej parafii – o błogosławieństwo Boże dla rodzin, mieszkań i domów. W nowym, świątecznym numerze Głosu Serca oraz na stronie internetowej parafii (nspjtarnow.pl) zamieszczone są terminy dla poszczególnych części parafii. W te dni kolędy w naszym kościele Msze św. o 18:00 będą odprawiane w intencji przybyłych rodzin. Naszej modlitwie będzie towarzyszyła specjalna homilia, obrzęd pokropienia wiernych oraz poświęcenia wody, którą pokropimy nasze domy i mieszkania. Do zabrania będą buteleczki z poświęconą wodą, okolicznościowe obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu i mieszkania. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy:

 • W PONIEDZIAŁEK, 27 GRUDNIA, na 18:00 zapraszamy:
  • Ul. Lwowska, od wiaduktu w stronę szpitala św. Łukasza – domy jednorodzinne oraz ulice przyległe do niej;
  • Bloki i domy wokół szpitala oraz ulice: Alpejska, Apenińska, Karpacka, Podhalańska, Pienińska, Bieszczadzka, Tatrzańska, Pirenejska, Sudecka i Gorczańska.
 • We WTOREK, 28 GRUDNIA, na 18:00 zapraszamy:
  • Ul. Orkana oraz ulice do niej przyległe;
  • Ul. Marusarz oraz ulice do niej przyległe;
  • Ul. Okrężna, Środkowa i Rzędzińska.

 

W piątek przypada ostatni dzień Starego Roku. Msze św. dziękczynne w kościele Serca Bożego o 9:00 - połączona z adoracją przebłagalną oraz o 15:00 - poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Z tej racji nie ma Mszy św. o 18:00. Na obydwu Mszach św. kazanie Księdza Proboszcza podsumowujące miniony rok. Spowiedź święta podczas każdej Mszy Świętej. 


Obrazek w górnej części ogłoszenia pochodzi z facebookowej strony Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com