kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

01 lipca 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

13 Niedziela Zwykła –

2 lipca 2023 r.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (3VII) – święto św. Tomasza, Apostoła. Jest to dzień imienin naszego księdza kapelana Tomasza. Życzymy mu wielu łask Bożych w posłudze w naszym szpitalu, dobrego zdrowia i odpoczynku na urlopie, aby z nowymi siłami wrócił do pracy.
  • we czwartek (6VII) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i patronalne święto Apostolstwa Chorych;
  • w sobotę (8VII) – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o 14.30.
   
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca lipca. Spowiedź w naszej kaplicy odbywa się zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem.
   
 3. W pierwszy czwartek lipca (6VII), tradycyjnie już zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Zależy nam, aby przez ten czas nie brakło osób adorujących Chrystusa Eucharystycznego, dlatego osoby chętne do podjęcia jednej godziny adoracji prosimy o wpisywanie się na listę adorujących. Szczegóły znajdziemy na informatorach oraz na stronie internetowej kaplicy.
   
 4. Nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy popołudniowej. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.
   
 5. Przypominamy, że chorzy, którzy przyjmą Komunię św. na swoim oddziale podczas obchodu kapelana, mogą w tym samym dniu przyjąć po raz drugi Komunię św., kiedy uczestniczą w pełnej Mszy św. w kaplicy.
   
 6. Rozpoczął się coroczny Wielki Odpust Tuchowski pod hasłem "Wierząc w Chrystusa - kochajmy Kościół". Szczególnej uwadze polecamy pielgrzymki:
  • ​​​​​​​osób chorych i niepełnosprawnych oraz pracowników służby zdrowia, DPS-ów, ZOL-ów, hospicjów, zespołów CARITAS i wolontariuszy (4 lipca, godz. 11:00)
  • osób chorych, niepełnosprawnych i ich opiekunów oraz pracowników służby zdrowia (7 lipca, godz. 15:00).

Szczegółowy program odpustu znajdziemy na naszej stronie internetowej.​​​​​​​

​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com