kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

30 października 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 31 Niedziela Zwykła –

30 października 2022 r.

 

 1. Miesiąc listopad, który we wtorek rozpoczynamy, jest poświęcony tym, którzy przeszli już do wieczności. Wyrazem naszej pamięci niech będzie modlitwa w ich intencji. Kartki z wypominkami są dostępne na ławkach z tyłu kaplicy. Prosimy wyraźnie wpisać na nich imiona i nazwiska drogich nam zmarłych i złożyć je w zakrystii. 
   
 2. Różaniec w naszej kaplicy z wypominkami za zmarłych będzie codziennie DO  8 listopada po Mszy św. o godz. 14.30 (w sobotę po Mszy św. o 6.30). Przez wszystkie niedziele listopadowe będzie również Koronka za zmarłych połączona z wypominkami  o godz. 15.00.
   
 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we wtorek (1.11.) – Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosne w swojej istocie święto. Święci wyniesieni na ołtarze, ale także skryci bohaterowie codzienności, którzy wiedli prawe życie, wskazują nam właściwy cel ziemskiej drogi. Jest nim życie wieczne, czyli zjednoczenie z Bogiem. Msze św. w kaplicy w tym dniu w porządku niedzielnym;
  •  we środę (2.11.) – Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej kaplicy o 6.30 (nie o 7.00!), 10.30 i 14.30.
  • w piątek (4.11.) – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
    
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota listopada. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.
   
 5. W pierwszy czwartek listopada (3XI) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Osoby chętne do podjęcia jednej godziny adoracji prosimy o wpisywanie się na listę adorujących. Szczegóły znajdziemy na informatorach oraz na stronie internetowej kaplicy. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców. Adorację poprzedzi Msza św. o godz. 14.30 w intencjach zanoszonych przez wszystkich adorujących oraz Różaniec z wypominkami za zmarłych
   
 6. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą.
   

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com