kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

01 października 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

27 Niedziela Zwykła –

2 października 2022 r.

 

 1. Przeżywamy miesiąc październik, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Różańca. Różaniec to jedna z najwspanialszych modlitw do Matki Bożej. Jest modlitwą o charakterze biblijnym, polegającą na rozważaniu wydarzeń zbawczych z życia Jezusa, ściśle związanych z Jego Matką. Codziennie możemy zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej lub w pobożnym stowarzyszeniu osób.
   
 2. W naszej kaplicy nabożeństwa różańcowe odbywają się w następującym porządku:
  • od poniedziałku do piątku o 15.00 (wcześniej Msza św. o 14.30);
  • w soboty o 7.00 (wcześniej Msza św. o 6.30);
  • w niedziele po Mszy św. o 15.15.
    
 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we wtorek (4.10.) –  wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  • we środę (5.10.) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; 
  • w piątek (7.10.) – wspomnienie NMP Różańcowej i pierwszy piątek października;
    
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek października. Pojednajmy się z Bogiem przez sakrament pokuty. Ze spowiedzi w kaplicy można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu z kapelanem na dogodną godzinę.
   
 5. W pierwszy czwartek października (6X) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Osoby chętne do podjęcia jednej godziny adoracji prosimy o wpisywanie się na listę adorujących. Szczegóły znajdziemy na informatorach oraz na stronie internetowej kaplicy. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców. Adorację poprzedzi Msza św. o godz. 14.30 w intencjach zanoszonych przez wszystkich adorujących oraz nabożeństwo różańcowe o 15.00.
   
 6. Od przyszłej niedzieli przed Mszą św. o godz. 7.00 znów będziemy modlić się śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
   
 7. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą.
   

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com