kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

29 maja 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie –

29 maja 2022 r.

 

 1. Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Kościół katolicki świętuje uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • we wtorek (31V) – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • we środę (1VI) – wspomnienie św. Justyna, męczennika oraz Dzień Dziecka;
  • w piątek (3VI) – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników ;
  • w przyszłą niedzielę (5VI) przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Spowiedź w naszej kaplicy odbywa się zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem. Pamiętajmy też o przyjęciu Komunii św. wielkanocnej do dnia 12 czerwca.

 

 1. W pierwszy czwartek czerwca (2VI) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Zależy nam, aby przez ten czas nie brakło osób adorujących Chrystusa Eucharystycznego, dlatego osoby chętne do podjęcia jednej godziny adoracji prosimy o wpisywanie się na listę adorujących. Szczegóły znajdziemy na informatorach rozmieszczonych na ławkach oraz na naszej stronie internetowej. Również z przedsionka kaplicy można zabrać dla siebie informator. Liczymy, że do adoracji włączą się pracownicy i pacjenci naszego szpitala a także odwiedzający i okoliczni mieszkańcy. Serdecznie dziękujemy paniom z Oddziału Noworodków oraz Oddziału Ginekologiczno-Położniczego za aktywne włączenie się w tą inicjatywę. 

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com