kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

21 maja 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocna –

22 maja 2022 r.

 

 1. Trwa miesiąc maj, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Maryjnym. Każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy odbywają się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o urodzaje (od niedzieli do środy). Prosimy dobrego Boga, aby nigdy nie zabrakło nam codziennego chleba a na świecie nie było głodnych i umierających z głodu ludzi. Będziemy się również modlić o zachowanie naszej Ojczyzny od klęsk żywiołowych oraz o dobrą pogodę.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • ​​​​​​​​​​​​​​we wtorek (24V) – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych i Dzień Modlitw za Kościół w Chinach;
  • we czwartek (26V) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera oraz Dzień Matki. Będziemy modlić się za nasze Mamy;
  • w piątek (27V) rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego;
  • w przyszłą niedzielę (29 maja) przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach w naszej kaplicy za ofiary na tacę oraz za wszystkie ofiary indywidualne składane na jej utrzymanie. Dzięki tym środkom nasza kaplica nieustannie funkcjonuje i jest wyposażona we wszystkie paramenty liturgiczne. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. Na stronie internetowej kaplicy pojawił się quiz wiedzy o sanktuariach Maryjnych na terenie naszej diecezji. Zachęcamy do jego rozwiązania. Na zwycięzcę czeka upominek. Aby przejść do quizu kliknij tutaj.

 

 1. W pierwszy czwartek czerwca (2VI) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Zależy nam, aby przez ten czas nie brakło osób adorujących Chrystusa Eucharystycznego, dlatego osoby chętne do podjęcia jednej godziny adoracji prosimy o wpisywanie się na listę adorujących. Szczegóły znajdziemy na informatorach rozmieszczonych na ławkach oraz na stronie internetowej kaplicy. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców.

​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com