kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

30 kwietnia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocna –

1 maja 2022 r.

 

 1. Rozpoczynamy miesiąc maj, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Maryjnym. Każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią Loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy będą odbywać się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w soboty po Mszy św. o 6.30;
  • w niedziele  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. 2 maja przeżywamy Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi, która jest naszym narodowym symbolem. Modlimy się również za tych, którzy wyemigrowali z naszej Ojczyzny, aby nie zatracili tożsamości narodowej i chrześcijańskich wartości, w jakich zostali wychowani.

 

 1. We wtorek (3V) przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu. Nasze myśli biegną w stronę jasnogórskiej ikony Czarnej Madonny, u której Polacy od wieków szukają nadziei i doznają niezawodnej pomocy. Msze św. w tym dniu w naszej kaplicy w porządku niedzielnym: o 7.00, 10.30 i 15.15.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (2 V) – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • we środę (4 V) –  wspomnienie św. Floriana, męczennika;
  • w piątek (6 V) –  święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów;

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Spowiedź w naszej kaplicy odbywa się zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem. Pamiętajmy też o przyjęciu Komunii św. wielkanocnej do dnia 12 czerwca.

 

 1. Od najbliższego czwartku (5V) pragniemy rozpocząć w naszej kaplicy praktykę adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Zależy nam, aby przez ten czas nie brakło osób adorujących Chrystusa Eucharystycznego, dlatego osoby chętne do podjęcia jednej godziny adoracji prosimy o wpisywanie się na listę adorujących. Szczegóły znajdziemy na informatorach rozmieszczonych na ławkach. Również spod krzyża przy wejściu do kaplicy można zabrać dla siebie informator. Liczymy, że do adoracji włączą się pracownicy i pacjenci naszego szpitala a także odwiedzający i okoliczni mieszkańcy. Serdecznie dziękujemy paniom z Oddziału Noworodków za aktywne włączenie się w tą inicjatywę.

 

 1. Planujemy wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę na dzień 22 maja bieżącego roku (niedziela). Szczegóły i koszt wyjazdu podamy bliżej terminu. Z uwagi na duże zainteresowanie pielgrzymką nie posiadamy już wolnych miejsc.
   
 2. Na naszej stronie internetowej pojawił się quiz sprawdzający wiedzę o Sanktuariach Maryjnych w Diecezji tarnowskiej. Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy. 

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com