kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

25 października 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020r.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Dzień poświęcenia jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu, by był on miejscem modlitwy i miejscem sprawowania kultu. Naszym obowiązkiem jest troska moralna i materialna o Kościół, skoro do niego należymy i z niego korzystamy. Z tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy się troszczą o porządek i wystrój naszej kaplicy, a także tym, którzy datkami materialnymi wspierają jej funkcjonowanie. Bóg zapłać!

 

  1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych w następującym porządku:

- od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 (wcześniej Msza św. o 14.30);

- w sobotę o godz. 7.00 (wcześniej Msza św. o 6.30).

 

  1. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony tym, którzy przeszli już granicę życia i śmierci. Wyrazem naszej pamięci niech będzie modlitwa w ich intencji. Kartki z wypominkami są dostępne na ławkach z tyłu kaplicy. Prosimy wyraźnie wpisać na nich imiona i nazwiska drogich nam zmarłych i złożyć je w zakrystii. Można również złożyć wirtualną kartkę z wypominkami klikając tutaj. Przez cały listopad będziemy powierzać ich Bożemu Miłosierdziu - w tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 14.30 (ok. godz. 15.00), w soboty po Mszy św. o godz. 6.30 (ok. godz. 7.00), a w niedziele o 15.00 razem z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

  1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
    • we środę (28.10.) – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów;
    • w niedzielę (1.11.) – Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosne święto przypomina nam, że święci kanonizowani, a także bohaterowie codzienności, których Kościół nie ogłosił, wskazują nam właściwy cel ziemskiego życia. Jest nim życie wieczne, czyli szczęście z Bogiem. Msze św. w kaplicy w tym dniu jak w każdą niedzielę.

 

  1. Zachęcamy do skorzystania przed Uroczystością Wszystkich Świętych z sakramentu pokuty również w naszej kaplicy. Reżim sanitarny wykluczył na jakiś czas spowiedź w konfesjonałach, ale zawsze można skorzystać ze spowiedzi w zakrystii po skończonej Mszy św. lub po ustaleniu dogodnej godziny z kapelanem. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Z uwagi na pandemię odwołane są obchody szpitalne kapelanów związane z udzielaniem Komunii św. pacjentom. Cały czas jednak chorzy mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby zainteresowanych pacjentów powiadamiał o takiej możliwości oraz – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com