kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

16 kwietnia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

17 kwietnia 2022 r.

 

  1. Dzisiaj z głęboką wiarą i radością powtarzamy: „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!”. Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki. Ostatnie słowo należy do Niego. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana!

 

  1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

 

  1. Przez cały tydzień przeżywamy uroczystą Oktawę Wielkanocną, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto naszej kaplicy, która jest pod tym wezwaniem. Zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy pomogli w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego w naszej kaplicy. Dziękujemy Siostrze Lucynie za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy panu Pawłowi Saładydze, lektorom, ministrantom i naszemu organiście Patrykowi za ich posługę przy ołtarzu i czytanie Słowa Bożego.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do kaplicy i Grobu Pańskiego, a są to pracownicy Centralnej Sterylizacji, instrumentariuszki z Bloku Operacyjnego oraz kilku anonimowych ofiarodawców. Wielkie Bóg zapłać!

 

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com