kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

02 kwietnia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu „C”

3 kwietnia 2022 r.

 

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 a po nich Msza św. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, następnie Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Kolejna niedziela (10 IV) to już Niedziela Palmowa zwana Niedzielą Męki Pańskiej. Poświęcenie palm w naszej kaplicy podczas każdej Mszy św.

 

  1. W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny w cenie 7 zł. Dochód ze sprzedaży Caritas przeznaczy na pomoc najuboższym. Jak co roku możemy przy odpisie podatkowym przeznaczyć 1% naszego podatku na organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy do przekazania tego procenta na Caritas, który w różnych formach wspiera chorych, samotnych, potrzebujących, zwłaszcza dzieci a w ostatnich tygodniach ofiary wojny w Ukrainie.

 

  1. Codziennie przed Mszą św. lub w czasie ustalonym z kapelanem jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Niech nasze serca będą gotowe na te największe chrześcijańskie święta i na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem. Zgodnie z przykazaniem kościelnym jesteśmy zobowiązani do skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym.

 

  1. Na stronie internetowej naszej kaplicy pojawiła się kolejna odsłona quizu o Wielkim Poście. Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy religijnej. Aby przejść do quizu kliknij tutaj.

 

  1. Informujemy, że wraz ze wznowieniem odwiedzin chorych w szpitalu, nasza kaplica również jest dostępna dla odwiedzających. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach św. i nabożeństwach.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com