kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

20 marca 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkiego Postu „C”

20 marca 2022 r.

 

  1. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. W sytuacji trwającej wojny na Ukrainie warto uświadomić sobie, że ten znak naszej wiary jest dla nas nadzieją w chwilach trudnych, które dotykają nas w obecnym czasie.

 

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 a po nich Msza św. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, następnie Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Codziennie przed Mszą św. lub w czasie ustalonym z kapelanem jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Niech nasze serca będą gotowe na te największe chrześcijańskie święta i na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem. Zgodnie z przykazaniem kościelnym jesteśmy zobowiązani do skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym.

 

  1. W piątek (25 III) przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszej kaplicy o 6.30 i 14.30. Jest to także Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

  1. Na stronie internetowej naszej kaplicy pojawiła się kolejna odsłona quizu o Wielkim Poście. Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy religijnej. Aby przejść do quizu kliknij tutaj.

 

  1. Informujemy, że wraz ze wznowieniem odwiedzin chorych w szpitalu, nasza kaplica również jest dostępna dla odwiedzających i okolicznych mieszkańców. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach św. i nabożeństwach.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com