kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

12 marca 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Wielkiego Postu „C”

13 marca 2022 r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela, zwana Ad Gentes, jest dniem solidarności z misjonarzami. Poprzez modlitwę, post i jałmużnę wspieramy polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata, aby mimo trudnych warunków, w jakich przyszło im posługiwać, nie tracili zapału ewangelicznego.

 

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, następnie Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prośby i podziękowania na piątkową nowennę prosimy składać do skrzynki pod krzyżem, przy wejściu do kaplicy lub tutaj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Codziennie przed Mszą św. lub w czasie ustalonym z kapelanem jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Niech nasze serca będą gotowe na te największe chrześcijańskie święta i na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem. Zgodnie z przykazaniem kościelnym jesteśmy zobowiązani do skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym.

 

  1. W sobotę (19 III) przeżywać będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

 

  1. Jak co roku możemy przy odpisie podatkowym przeznaczyć 1% naszego podatku na organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy do przekazania tego procenta na Caritas, który w różnych formach wspiera chorych, samotnych, potrzebujących – zwłaszcza dzieci – a ostatnio także ofiary rosyjskiej agresji na Ukrainę.

 

  1. Pragniemy podziękować personelowi ze wszystkich oddziałów szpitalnych, któremu nie jest obojętna troska o zaopatrzenie ciężko chorych w sakramenty święte. Jako kapelani staramy się dotrzeć do każdego pacjenta, ale są czasem nagłe przyjęcia, które mogą umknąć naszej uwadze. Dziękujemy za każdy telefon w tej sprawie. Wasza troska o zaopatrzenie pacjentów sakramentami jest budującym świadectwem Waszej wiary, za które bardzo dziękujemy.
     
  2. Na naszej stronie internetowej znajduje się quiz sprawdzający wiedzę o Wielkim Poście. Zachęcamy do jego rozwiązywania. Aby przejść do quizu, kliknij tutaj.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com