kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

06 marca 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Wielkiego Postu „C”

6 marca 2022 r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Post a wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Trójcy Świętej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Codziennie przed Mszą św. lub w czasie ustalonym z kapelanem jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Niech nasze serca będą gotowe na te największe chrześcijańskie święta i na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem.

 

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, następnie Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prośby i podziękowania na piątkową nowennę prosimy składać do skrzynki pod krzyżem, przy wejściu do kaplicy lub tutaj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

           

  1. W przyszłą niedzielę, w ramach Dzieła Misyjnego Kościoła „Ad Gentes” – Ku Narodom, poprzez modlitwę, post i ofiarę na tacę wspierać będziemy polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata.

 

  1. Jak co roku możemy przy odpisie podatkowym przeznaczyć 1% naszego podatku na organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy do przekazania tego procenta na Caritas, który w różnych formach wspiera chorych, samotnych, potrzebujących – zwłaszcza dzieci a ostatnio także ofiary rosyjskiej agresji na Ukrainę. W Popielec, z ofiar na tacę w całości przeznaczonych na pomoc uchodźcom z Ukrainy, zebraliśmy i przekazaliśmy na konto Caritas 1720 zł. Serdecznie dziękujemy za Waszą hojność.

 

  1. Pragniemy podziękować personelowi ze wszystkich oddziałów szpitalnych, któremu nie jest obojętna troska o zaopatrzenie ciężko chorych w sakramenty święte. Jako kapelani staramy się dotrzeć do każdego pacjenta, ale są czasem nagłe przyjęcia, które mogą umknąć naszej uwadze. Dziękujemy za każdy telefon w tej sprawie. Wasza troska o zaopatrzenie pacjentów sakramentami jest budującym świadectwem Waszej wiary, za które bardzo dziękujemy.
     
  2. Na naszej stronie internetowej pojawił się quiz sprawdzający wiedzę o Wielkim Poście. Składa się on z siedmiu części. Pierwsza z nich została opublikowana w Środę Popielcową. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu będzie się pojawiała kolejna część quizu. Na pierwszą osobę, która bezbłędnie rozwiąże quiz lub uzyska największą liczbę punktów za poszczególne jego części, czeka mały upominek. Aby przejść do quizu, kliknij tutaj.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com