kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

26 lutego 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

8 Niedziela Zwykła „C”

27 lutego 2022 r.

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej kaplicy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma nas przygotować i wyciszyć na czas Wielkiego Postu. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony do Mszy popołudniowej o 15.15, z przerwą na Mszę o 10.30. Natomiast w poniedziałek i we wtorek adoracja Jezusa Eucharystycznego rozpocznie się po Mszy św. o godz. 6.30 i trwać będzie aż do Mszy popołudniowej o 14.30. Prosimy, aby każdy znalazł chwilę na osobistą modlitwę i adorację, zwłaszcza w obliczu toczącej się wojny na Ukrainie. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.

 

  1. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który również dzisiaj rozpoczynamy, wykorzystajmy na modlitwę a także własną decyzję o rezygnacji ze spożywania alkoholu przez czas Wielkiego Postu lub nawet dłużej. Natomiast kwartalne dni modlitw o ducha pokuty będziemy przeżywali od środy do przyszłej niedzieli.

 

  1. W tym tygodniu wejdziemy w okres Wielkiego Postu. Ma on nas przygotować na Święta Paschalne. Zewnętrznym znakiem naszego wkroczenia na drogę pokuty i nawrócenia jest przyjęcie popiołu na głowę w Środę Popielcową. Msze św. w Popielec o 6.30, 10.30 i 14.30. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Jeśli chodzi o chorych, to post ścisły ich nie obowiązuje. Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest jako nasza jałmużna na cele charytatywne.

 

  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kaplicy będzie w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 14.30, a po nim Msza św. i Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele wielkopostne o godz. 15.00, a po nich Msza św. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

 

  1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
    • w piątek (4 III): święto św. Kazimierza, Królewicza;

 

  1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota marca. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu z kapelanem.

 

  1. Serdecznie dziękujemy personelowi wszystkich oddziałów szpitalnych za powiadamianie nas, kapelanów, o pacjentach, których stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu, a którzy nie przyjęli jeszcze sakramentów. Staramy się dotrzeć do każdego pacjenta, ale są czasem nagłe przyjęcia, które mogą umknąć naszej uwadze. Troska personelu o zaopatrzenie pacjentów sakramentami jest pięknym świadectwem Waszej wiary, za które bardzo dziękujemy.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com