kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

17 października 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020r.

 

 1. Obchodzimy dzisiaj święto św. Łukasza Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia i naszego szpitala. W sposób szczególny modlimy się w intencji obecnych i byłych pracowników tego szpitala oraz ich rodzin.
  Służba Zdrowia to wielkie dzieło miłości. Naszą wdzięczną modlitwą ogarniamy dyrekcję, pracowników medycznych, administracyjnych, technicznych, pracowników Działu Żywienia i Higieny Szpitalnej, jak również kapelanów. W tym szczególnie trudnym czasie pandemii swoją służbą mamy objawiać serce światu i dawać ludziom nadzieję. Modlimy się dzisiaj, aby nasze życie i nasza posługa cierpiącym i chorym była prawdziwym aktem miłości oraz przynosiła radość i wdzięczność.

 

 1. Przeżywamy dziś również Niedzielę Misyjną, którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Jako wspólnota wierzących w Chrystusa jesteśmy wszyscy odpowiedzialni za losy Ewangelii i za ewangelizację świata zaczynając od najbliższego otoczenia, w którym żyjemy i pracujemy. Przez cały tydzień polecamy Bogu wszystkich misjonarzy oraz tych, do których Dobra Nowina jeszcze nie dotarła.

 

 1. W tym roku porządek nabożeństw różańcowych jest inny:

- od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 (wcześniej Msza św. o 14.30);

- w soboty o godz. 7.00 (wcześniej Msza św. o 6.30);

- w niedzielę po Mszy św. o 15.15.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we wtorek (20.10.) – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
  • we czwartek (22.10) – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża Polaka.

 

 1. Z uwagi na pandemię odwołane są obchody szpitalne kapelanów związane z udzielaniem Komunii św. pacjentom. Cały czas jednak chorzy mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby zainteresowanych pacjentów powiadamiał o takiej możliwości oraz – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

 

 1. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony tym, którzy przeszli już granicę życia i śmierci. Wyrazem naszej pamięci niech będzie modlitwa w ich intencji. Kartki z wypominkami są dostępne na ławkach z tyłu kaplicy. Prosimy wyraźnie wpisać na nich imiona i nazwiska drogich nam zmarłych i złożyć je w zakrystii. Można również złożyć wirtualną kartkę z wypominkami klikając tutaj. Przez cały listopad będziemy powierzać ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com