kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

05 lutego 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Zwykła „C”

6 lutego 2022 r.

 

  1. W najbliższy piątek (11 lutego) będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek zaapelował w orędziu o szacunek dla daru życia, podmiotowe podejście do pacjenta i zwrócenie uwagi na wymiar duchowy chorego. „Nie może być jakiejkolwiek zgody – pisze papież – na działania o charakterze eutanazji, wspomaganego samobójstwa, zaprzestania podtrzymywania życia, nawet wtedy, gdy stan choroby jest nieodwracalny”. Kościół dla umocnienia  duchowych i fizycznych sił chorego ma specjalny dar od Chrystusa – sakrament namaszczenia chorych, którego udzielamy w naszym szpitalu nieprzerwanie. Zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych, cierpiących oraz za dyrekcję i pracowników Służby Zdrowia naszego szpitala w piątek o godz. 14.30. W tym roku – z wiadomych przyczyn – obchody Dnia Chorego będą bardzo skromne, bo nawet bez udziału naszych pacjentów. Tym bardziej prosimy pracowników szpitala o obecność i wspólną modlitwę.

 

  1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
    • ​​​​​​​we czwartek (10 II): wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
    • w piątek (11 II): wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego;

           

  1. Msze święte w naszej kaplicy od poniedziałku do piątku są sprawowane rano o 6.30 i popołudniu o 14.30. W soboty tylko rano o 6.30. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.

 

  1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

  1. W piątek po Mszy o 14.30 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia oraz w intencji wszystkich chorych. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com