kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

29 stycznia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Zwykła „C”

30 stycznia 2022 r.

 

 1. Pojutrze rozpoczynamy miesiąc luty, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwom za konających. Polecamy ich miłosierdziu Boga, aby udzielił im przebaczenia grzechów. Niech westchnienie w intencji tych, którzy przechodzą granicę życia i śmierci, zwłaszcza na oddziałach naszego szpitala, towarzyszy nam w nadchodzącym miesiącu.

 

 1. We środę (2 II) przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego zwane inaczej świętem Matki Bożej Gromnicznej. Czcimy w tym dniu pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 6.30, 10.30 i 14.30. Na każdej Mszy poświęcimy gromnice, dlatego prosimy o ich przyniesienie. Świeca ma przypominać, że Chrystus jest światłością świata i nieustannie oświeca drogi naszego życia a zapalana podczas burz czy gradobicia gromnica chroni nas przed niebezpieczeństwem a także wpisuje się w trudny moment przejścia osoby bliskiej z tego świata do wieczności, dlatego pamiętajmy, aby zapalać ją przy osobie konającej i nie wstydźmy się tego. Także tutaj, w szpitalu, wiele osób z personelu to czyni. Dziękujemy za wasze świadectwo wiary i ufności w opiekę Maryi i Jej Syna. Gdyby na którymś oddziale brakowało gromnicy, prosimy o zgłoszenie się do nas po jej odbiór. 2 lutego to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Obejmujemy nasza modlitwą osoby zakonne, a zwłaszcza Siostrę Lucynę posługującą w naszym szpitalu. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na działalność i utrzymanie zakonów klauzurowych.

         

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • ​​​​​​​w poniedziałek (31 I): wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
  • w sobotę (5 II): wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

We środę przypada 47. rocznica święceń biskupich bpa seniora Władysława Bobowskiego. Otoczmy go modlitwą życząc mu błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

         

 1. Msze święte w naszej kaplicy od poniedziałku do piątku są sprawowane rano o 6.30 i popołudniu o 14.30. W soboty tylko rano o 6.30.

 

 1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.

 

 1. W piątek po Mszy św. o 14.30 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował nas – kapelanów – o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com