kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

15 stycznia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Zwykła „C”

16 stycznia 2021 r.

 

 1. We wtorek (18 I) rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Chrystus wzywa każdego z nas należącego do wspólnoty Kościoła, aby dać światu świadectwo jedności i miłości. Będziemy prosić Boga, aby nastała jedna Owczarnia pod wodzą jednego Pasterza – Chrystusa.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (17 I): wspomnienie św. Antoniego, opata;
  • we środę (19 I): wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • w piątek (21 I): wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
  • w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego.
   W piątek i w sobotę przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Składamy im życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

           

 1. Przypominamy, że Msze święte w naszej kaplicy od poniedziałku do piątku są sprawowane rano o 6.30 i popołudniu o 14.30. W soboty tylko rano o 6.30. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.

 

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

 1. W piątek Msza św. o 14.30 a po niej nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Bardzo prosimy personel z oddziałów covidowych, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną skorzystać z sakramentu pokuty lub namaszczenia chorych albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.
   
 2. W poprzednią niedzielę na naszej stronie internetowej pojawił się quiz sprawdzający wiedzę o tekstach biblijnych dotyczących Bożego Narodzenia oraz o kolędach. Na pierwszą osobę, która bezbłędnie rozwiąże quiz, czeka mały upominek. Aby przejść do quizu kliknij tutaj.
   
 3. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi nas i umacnia. Niech pobudza do tego, abyśmy nieustannie byli właściwymi drogowskazami dla bliźnich i w ten sposób budowali jedność w naszych domach, miejscach pracy, salach szpitalnych i we wszędzie tam, gdzie pośle nas Pan.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com