kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

08 stycznia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego „C”

9 stycznia 2022 r.

 

 1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność dziecka Bożego oraz nadprzyrodzone cnoty wiary, nadziei i miłości, które mamy rozwijać w ciągu naszego życia. Podziękujmy dzisiaj Bogu za łaskę naszego chrztu, za naszych rodziców i chrzestnych.
  Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii. Tradycyjnie jednak śpiew kolęd i wystrój bożonarodzeniowy towarzyszyć nam będą do święta Ofiarowania Pańskiego czyli do 2 lutego.

 

 1. Msze św. w kaplicy w dni powszednie są sprawowane rano o 6.30 i popołudniu o 14.30. W soboty tylko rano o 6.30.

 

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

 1. W piątek o 14.30 Msza św. a po niej nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.

 

 1. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za przekazane dary dla ubogich na Ukrainie. Zebrana pomoc trafi do najbardziej potrzebujących. Wielkie Bóg zapłać za serce i życzliwość!

 

 1. Bardzo prosimy personel z oddziałów covidowych, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną skorzystać z sakramentu pokuty lub namaszczenia chorych albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

 

 1. Na naszej stronie internetowej pojawił się quiz sprawdzający wiedzę o tekstach biblijnych dotyczących Bożego Narodzenia oraz o kolędach. Na pierwszą osobę, która bezbłędnie rozwiąże quiz, czeka mały upominek. Aby przejść do quizu, kliknij tutaj.
   

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com