kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

01 stycznia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim „C”

2 stycznia 2022 r.

 

  1. We czwartek (6 I) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana tradycyjnie Świętem Trzech Króli. Jest to zarazem Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej oraz Misyjny Dzień Dziecka. Składka w kościołach z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Msze św. w kaplicy we czwartek w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i mirry.
    Poświęcone kadzidło, mirrę i kredę można nabyć w zakrystii. Ofiara w wysokości od 5 zł będzie przeznaczona na misje.

 

  1.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca stycznia. Ze spowiedzi sakramentalnej można skorzystać w kaplicy przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.

 

  1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

  1.  W piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego z modlitwą Koronki po Mszy św. o godz. 14.30. Prośby i podziękowania do Jezusa Miłosiernego można składać do skrzynki pod krzyżem w przedsionku kaplicy lub tutaj.

 

  1. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą okres Bożego Narodzenia w liturgii. Tradycyjnie jednak śpiew kolęd i wystrój bożonarodzeniowy towarzyszyć nam będzie do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego. Serdecznie dziękujemy siostrze Lucynie i Patrykowi – naszemu organiście – za świąteczne udekorowanie kaplicy.

 

  1. Dziękujemy za spływające dary na pomoc ubogim na Ukrainie. Można je jeszcze składać do 6 stycznia. Zebraną pomoc przekażemy tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.

 

  1. Pamiętajmy, aby przestrzegać właściwej kolejności przyjmowania Komunii św. według informacji rozmieszczonych w kaplicy.

 

  1. Bardzo prosimy personel z oddziałów covidowych, aby – tak jak podczas poprzedniej fali – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną skorzystać ze spowiedzi lub sakramentu namaszczenia chorych albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com