kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

19 grudnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu „C”

19 grudnia 2021 r.

 

 1. Przed nami ostatnie dni oczekiwania i przygotowania na Boże Narodzenie. Oczyśćmy nasze serca i wypełnijmy łaską w sakramencie pokuty. Ze spowiedzi w kaplicy można skorzystać przed Mszą św. Ponadto w poniedziałek, wtorek i środę będzie również obecny w konfesjonale dyżurny kapelan w godzinach od 15.00 do 16.30.

 

 1. Zapraszamy na Msze roratnie od poniedziałku do piątku o 6.30. Bez zmian pozostają również Msze o 14.30 od poniedziałku do czwartku.

 

 1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijański wymiar wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Niech wigilijny wieczór będzie okazją do pojednania się i przebaczenia krzywd, urazów i niechęci. Ostatnie roraty będą w piątek o 6.30. Mszy o 14.30 w piątek już nie będzie.

 

 1. „Pasterka” w kaplicy będzie tradycyjnie o północy. W Boże Narodzenie i drugi dzień świąt, który w tym roku wypada w niedzielę, Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i 15.15. W Boże Narodzenie nie będzie Godzinek przed Mszą o 7.00.
   
 2. Przyszła niedziela będzie Świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. W naszej diecezji jest to dzień jubileuszy małżeńskich i modlitw o świętość rodzin.

 

 1. Tradycyjnie wzorem ubiegłych lat chcemy się włączyć w pomoc ubogim na Ukrainie i prosimy o dary materialne, które można składać do 6 stycznia. Chodzi głównie o artykuły spożywcze długoterminowe (np. olej, cukier, ryż, makaron, konserwy) oraz słodycze a także chemię codziennego użytku i przybory szkolne. Dary te można składać do zakrystii lub do specjalnego kosza w przedsionku kaplicy. Razem z panem Grzegorzem Olszówką z naszego szpitala, który od lat pomaga ludziom na Ukrainie, przekażemy tę pomoc tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.

 

 1. W zakrystii po Mszy św., a także w butiku odzieżowym w dni robocze, są do nabycia świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zachęcamy do wsparcia tej corocznej akcji Caritas. Minimalna ofiara za dużą świecę wynosi 20 zł. Są także do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny w cenie 5 zł.

 

 1. Pamiętajmy, aby przestrzegać właściwej kolejności i zasad przyjmowania Komunii św. według informacji rozmieszczonych w kaplicy.

 

 1. Bardzo prosimy personel z oddziałów covidowych, aby – tak jak podczas poprzedniej fali – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną skorzystać ze spowiedzi lub sakramentu namaszczenia chorych albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.
 2. Zapraszamy do rozwiązywania quizów adwentowych na naszej stronie internetowej. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.
   

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com