kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

04 grudnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu „C”

5 grudnia 2021 r.

 

 1. Z Maryją podążamy adwentową drogą przygotowując się na przyjęcie daru Bożego Syna, który staje się Człowiekiem oraz na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Od nas zależy, co zrobimy z krętymi drogami naszego życia: czy uda nam się wyprostować choć krótki odcinek drogi, czy będziemy kroczyć po bezdrożach… Uczynki miłości i pokuta – o to prosi Maryja i Jan Chrzciciel w tym świętym czasie przygotowania.
   
 2. Zapraszamy na Msze roratnie od poniedziałku do soboty o 6.30. Bez zmian pozostają również Msze św. o godz. 14.30 od poniedziałku do piątku.
   
 3. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana przez spowiedź sakramentalną. Można z niej skorzystać w naszej kaplicy przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem. Nie zostawiajmy sakramentu pokuty na ostatnie dni przed świętami.
   
 4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we wtorek (7 XII) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; Msza popołudniowa z godz. 14.30 wyjątkowo rozpocznie się o 15.15;
  • w środę (8 XII) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w kaplicy o 6.30, 10.30 i 14.30, w czasie których odnowimy nasz Akt zawierzenia się Maryi Niepokalanej przed Jej figurą. Również w Niepokalane Poczęcie od godziny 12.00 do 13.00 – z ustanowienia samej Matki Bożej – przeżywać będziemy Godzinę łaski dla świata. Zapraszamy na tę szczególną godzinę do modlitewnego trwania przy Niepokalanej i wystawionym Najświętszym Sakramencie w naszej kaplicy.
   ​​​​​​​
 5. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tradycyjnie wzorem ubiegłych lat chcemy się włączyć w tę pomoc i prosimy o dary na Ukrainę, które można składać do 6 stycznia. Chodzi głównie o artykuły spożywcze długoterminowe (np. olej, cukier, ryż, makaron, konserwy) oraz słodycze a także chemię codziennego użytku i przybory szkolne. Dary te można już składać do specjalnego kosza w przedsionku kaplicy. Razem z panem Grzegorzem Olszówką z naszego szpitala, który od lat pomaga ludziom na Ukrainie, przekażemy tę pomoc tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.
   
 6. W zakrystii są do nabycia świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zachęcamy do wsparcia tej corocznej akcji Caritas. Minimalna ofiara za dużą świecę wynosi 20 zł. Są także do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny.
   
 7. W związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną wirusem SARS-COV-2, Szpitalny Zespół ds. Kontroli Zakażeń przypomina o obowiązku dezynfekcji rąk przed wejściem do kaplicy, noszeniu maseczki ochronnej oraz zachowaniu dystansu wśród uczestników liturgii. Prosimy również, aby przestrzegać właściwej kolejności i zasad przyjmowania Komunii św. według informacji rozmieszczonych w kaplicy.
   
 8. Bardzo prosimy personel z oddziałów covidowych, aby – tak jak podczas poprzedniej fali – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną skorzystać ze spowiedzi lub sakramentu namaszczenia chorych albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.
   
 9. Na czas Adwentu na naszej stronie internetowej przygotowaliśmy kalendarz adwentowy składający z 27 mini quizów – po jednym na każdy dzień Adwentu. Zapraszamy do jego rozwiązywania. Więcej szczegółów tutaj.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com