kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

13 listopada 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

 33 Niedziela Zwykła –

14 listopada 2021 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy, miejscu pracy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym. Dzisiaj również modlimy się za Kościół prześladowany, aby doczekał się pełnej wolności wyznawania wiary w Chrystusa i nie załamał pod wpływem prześladowań.
   
 2. Przez wszystkie niedziele listopadowe modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia połączoną z wypominkami o godz. 15.00.
   
 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: 
  • we środę (17 XI) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • we czwartek (18 XI) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
  • w sobotę (20 XI) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
  • w przyszłą niedzielę (21 XI) – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego i jednocześnie Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
 4. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.

 

 1. W związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną wirusem SARS-COV2, Szpitalny Zespół ds. Kontroli Zakażeń przypomina o obowiązku dezynfekcji rąk przed wejściem do kaplicy, noszeniu maseczki ochronnej oraz zachowaniu dystansu społecznego wśród uczestników liturgii. Prosimy również, aby przestrzegać właściwej kolejności i zasad przyjmowania Komunii św. na dłoń i do ust według informacji rozmieszczonych w kaplicy.

 

 1. Na naszej stronie internetowej pojawił się religijny quiz. Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy. Przejdź do quizu.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com