kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

06 listopada 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

32 Niedziela Zwykła –

7 listopada 2021 r.

 

 1. Miesiąc listopad jest poświęcony pamięci drogich nam zmarłych. Jeszcze dziś po Mszy św. o 15.15 i w poniedziałek po Mszy św. o 14.30 modlimy się Różańcem za zmarłych z wypominkami. Ponadto przez wszystkie niedziele listopadowe będzie Koronka połączona z wypominkami o godz. 15.00.
   
 2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we wtorek (9 XI) – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • we środę (10 XI) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża;
  • we czwartek (11 XI) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
  • w piątek (12 XI) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • w sobotę (13 XI) – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników;
  • w przyszłą niedzielę (14 XI) przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich.
    
 3. We czwartek (11 XI) przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyzm jest naszym obowiązkiem. Jako ludzie wierzący powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby Polska, wdzięczna Bogu za wolność, była wierna swym chrześcijańskim korzeniom, wierna krzyżowi i Ewangelii. Msze św. w kaplicy o 6.30 i 14.30.
   
 4. W związku ze Świętem Niepodległości planujemy w naszej kaplicy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uzdolnionej młodzieży z okolic Tarnowa, upamiętniający ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia. O ile Covid nie pokrzyżuje naszych planów, zapraszamy serdecznie w niedzielę, 14 listopada, tuż po Mszy św. o godz. 7.00.
   
 5. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.
   
 6. W związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną wirusem SARS-COV2, Szpitalny Zespół do Spraw Kontroli Zakażeń przypomina o obowiązku dezynfekcji rąk przed wejściem do kaplicy, noszeniu maseczki ochronnej oraz zachowaniu dystansu społecznego wśród uczestników liturgii. Prosimy również, aby przestrzegać właściwej kolejności i zasad przyjmowania Komunii św. na dłoń i do ust według informacji rozmieszczonych w kaplicy.
   
 7. W przedsionku pojawił się bezdotykowy dozownik na wodę święconą. Wystarczy podłożyć dłoń, aby skapnęła woda, którą żegnamy się wchodząc na modlitwę. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami na tacę przez cały czas wspierają funkcjonowanie naszej kaplicy. To z Waszych środków udało się zakupić dozownik. Jego koszt wyniósł 1300 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
   
 8. Na naszej stronie internetowej pojawił się kolejny quiz. Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy. Przejdź do quizu

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com