kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

30 października 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

31 Niedziela Zwykła –

31 października 2021 r.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Dzień poświęcenia jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu, by był on miejscem modlitwy i miejscem sprawowania kultu. Naszym obowiązkiem jest troska moralna i materialna o Kościół skoro do niego należymy i z niego korzystamy. Z tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy się troszczą o porządek i wystrój naszej kaplicy, a także tym, którzy ofiarami materialnymi wspierają jej funkcjonowanie. Bóg zapłać!

 

  1. Miesiąc listopad, który jutro rozpoczynamy, jest poświęcony tym, którzy przekroczyli już granicę życia i śmierci. Wyrazem naszej pamięci niech będzie modlitwa w ich intencji. Kartki z wypominkami są dostępne na ławkach z tyłu kaplicy. Prosimy wyraźnie wpisać na nich imiona i nazwiska drogich nam zmarłych i złożyć je w zakrystii. Można również złożyć wirtualną kartkę z wypominkami, klikając tutajRóżaniec w naszej kaplicy z wypominkami za zmarłych będzie w dni powszednie od 2 do 8 listopada po Mszy św. o godz. 14.30 (w sobotę po Mszy św. o 6.30). Przez wszystkie niedziele listopadowe będzie również Koronka za zmarłych połączona z wypominkami o godz. 15.00.

 

  1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
    • w poniedziałek (1.11.) – Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosne w swojej istocie święto. Święci wyniesieni na ołtarze, ale także skryci bohaterowie codzienności, którzy wiedli prawe życie, wskazują nam właściwy cel ziemskiej drogi. Jest nim życie wieczne, czyli szczęście z Bogiem. Msze św. w kaplicy w tym dniu jak w każdą niedzielę;
    • we wtorek (2.11.) – Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej kaplicy o 6.30 (nie o 7.00!), 10.30 i 14.30.
    • we czwartek (4.11.) – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota listopada. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com