kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

23 października 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

30 Niedziela Zwykła –

24 października 2021 r.

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną, którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Jako wspólnota wierzących w Chrystusa jesteśmy wszyscy odpowiedzialni za losy Ewangelii i za ewangelizację świata zaczynając od najbliższego otoczenia, w którym żyjemy i pracujemy. Przez cały tydzień polecamy Bogu wszystkich misjonarzy oraz tych, do których Dobra Nowina jeszcze nie dotarła.

 

 1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Zapraszamy do liczniejszego udziału. Odbywają się one w następującym porządku:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w soboty po Mszy św. o 6.30;
  • w niedziele po Mszy św. o 15.15.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we czwartek (28.10.) – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów;

 

 1. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony tym, którzy przeszli już granicę życia i śmierci. Wyrazem naszej pamięci niech będzie modlitwa w ich intencji. Kartki z wypominkami są dostępne na ławkach z tyłu kaplicy. Prosimy wyraźnie wpisać na nich imiona i nazwiska drogich nam zmarłych i złożyć je w zakrystii. Można również złożyć wirtualną kartkę z wypominkami klikając tutaj. Od 2 do 8 listopada będziemy powierzać ich Bożemu Miłosierdziu.

 

 1. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com