kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

16 października 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela Zwykła –

17 października 2021 r.

 

 1. Służba Zdrowia to wielkie dzieło miłości. Chociaż liturgiczne święto św. Łukasza przypada w poniedziałek, już dzisiaj celebrujemy Mszę św. ku czci Patrona Służby Zdrowia i naszego szpitala. Naszą wdzięczną modlitwą jego obejmujemy obecnych i byłych pracowników i ich rodziny. Myślimy tutaj o dyrekcji i pracownikach administracyjnych, medycznych, technicznych, Działu Higieny Szpitalnej czy Działu Żywienia. Dziękujemy za to, że jako słudzy życia, dajecie innym swoje serca i nadzieję; że stajecie w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech ta zaszczytna, choć trudna posługa chorym i cierpiącym daje zasłużoną radość i wdzięczność.
   

 2. W naszej kaplicy nabożeństwa różańcowe odbywają się w następującym porządku:

  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;

  • w soboty po Mszy św. o 6.30;

  • w niedziele po Mszy św. o 15.15.
    

 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek (18.10.) – święto św. Łukasza, Ewangelisty;

  • we środę (20.10.) – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;

  • w piątek (22.10) – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Małopolski i Zakliczyna. Z okazji tej uroczystości na terenie województwa małopolskiego nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

  • w niedzielę (24.10.) przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny.
    

 4. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony tym, którzy przeszli już granicę życia i śmierci. Wyrazem naszej pamięci niech będzie modlitwa w ich intencji. Kartki z wypominkami są dostępne na ławkach z tyłu kaplicy. Prosimy wyraźnie wpisać na nich imiona i nazwiska drogich nam zmarłych i złożyć je w zakrystii. Od 2 do 8 listopada będziemy powierzać ich Bożemu Miłosierdziu.
   

 5. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.

 

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com