kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

03 lipca 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

14 Niedziela Zwykła  –

4 lipca 2021 r.

 

 1. Niedzielna Eucharystia stoi na granicy starego i nowego tygodnia. Przychodzimy do naszego Pana obciążeni bagażem minionych dni oraz ze świadomością czekających nas w najbliższym czasie wyzwań i obowiązków. Wiele spraw nas przytłacza, przerasta. To właśnie w czasie tej Mszy Świętej, Bóg daje nam swoje słowo, aby nas oświecić i wskazać kierunek. Karmi nas też swoim Ciałem, aby nas wzmocnić na drogę, która jest przed nami.
   
 2. Msze Święte w czasie wakacyjnym w naszej kaplicy:
  • poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota Msza Święta tylko rano 6.30
  • środa i piątek Msze Święte: 6.30 i 14.30
    
 3. Przypominamy, że została odwołana dyspensa od udziału w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych w kościele. To oznacza, że powinniśmy powrócić do najważniejszego spotkania z Chrystusem na Eucharystii, które jest „źródłem i szczytem naszej wiary”.
   
 4. W tym tygodniu patronują nam:
  • wtorek – bł. Maria Ledóchowska
  • czwartek – św. Jan z Dukli.
    
 5. Dyrekcja szpitala oraz władze sanitarne przywróciły możliwość korzystania z kaplicy pacjentom szpitala przy zachowaniu dotychczasowych norm sanitarnych (maseczka, dezynfekcja rąk i dystans). Pacjenci, którzy czują się na siłach, mogą przyjść na nabożeństwo za zgodą personelu oddziałowego. Z uwagi na ograniczenia co do liczby wiernych w kaplicy, zaleca się, aby w niedzielę chorzy uczestniczyli we Mszy św. o godz. 10.30 lub o 15.15. Uprzejmie prosimy personel szpitala, aby informować pacjentów o takiej możliwości.
  ​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com