kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

26 czerwca 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

13 Niedziela Zwykła –

27 czerwca 2021 r.

 

 1. Rozpoczyna się czas wakacji i odpoczynku. Niech będzie on dla nas doświadczeniem Boga w pięknie stworzonego świata i przyrody. A do naszego szpitala przybędą wkrótce nowi księża na wakacyjne zastępstwo.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (28VI) – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • we wtorek (29VI) – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszej kaplicy o 6.30, 10.30 i 14.30. Ofiara na tacę zbierana w tym dniu przeznaczona jest do wyłącznej dyspozycji Ojca św. (tzw. świętopietrze).
  • we czwartek (1VII) – rozpoczęcie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego (szczegółowy program odpustu można znaleźć tutaj);
  • w piątek (2VII) – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej;
  • w sobotę (3VII) – święto św. Tomasza, Apostoła.

 

 1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca. Pojednajmy się z Bogiem przez sakrament pokuty. Ze spowiedzi w kaplicy można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu z kapelanem na dogodną godzinę.

 

 1. Od najbliższego poniedziałku przez cały czas wakacji Msze święte w naszej kaplicy będą sprawowane rano o 6.30. We środy i piątki, oprócz porannej Mszy, będzie dodatkowo Msza popołudniowa o 14.30.

 

 1. W piątek Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o 14.30. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Dyrekcja szpitala oraz władze sanitarne przywróciły możliwość korzystania z kaplicy pacjentom szpitala przy zachowaniu dotychczasowych norm sanitarnych (maseczka, dezynfekcja rąk i dystans). Uprzejmie prosimy personel oddziałowy, aby informować pacjentów, którzy czują się na siłach, o możliwości uczestniczenia w nabożeństwach w kaplicy szpitalnej.

 

 1. Wróciły również obchody szpitalne kapelanów związane z udzielaniem Komunii św. pacjentom na oddziałach. Odbywają się one w zmienionych godzinach oraz przy zachowaniu wymaganych zasad sanitarnych.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com