kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

29 maja 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej –

30 maja 2021 r.

 

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią wypowiadamy modlitwę „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…” Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, wielbimy Trójcę Świętą – jednego Boga w Trzech Osobach. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii świętej wielkanocnej.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (31V) – Nawiedzenie NMP. Ostatnia majówka po Mszy o godz. 14.30.
  • we wtorek (1VI) – wspomnienie św. Justyna, męczennika. (Dzień Dziecka).
  • we czwartek (3VI) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła i naszej Ojczyzny. W Boże Ciało Msze św. w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00, 10.30 i 15.15. Przypominamy, że jest to uroczystość, w czasie której katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. Składaka w Boże Ciało przeznaczona jest w całej diecezji na hospicja i inne cele charytatywne.
  • w sobotę (5VI) – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
  • w tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota czerwca. Ze spowiedzi w naszej kaplicy można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu z kapelanem.

 

 1. Cieszymy się, że Dyrekcja szpitala oraz władze sanitarne przywróciły możliwość korzystania z kaplicy pacjentom szpitala przy zachowaniu dotychczasowych norm sanitarnych (maseczka, dezynfekcja rąk i dystans). Bardzo prosimy, aby poinformować chorych, którzy są na siłach, o takiej możliwości. Pacjenci mogą przyjść na nabożeństwo za zgodą personelu oddziałowego. Z uwagi na utrzymane nadal limity co do liczby wiernych w kościołach, zaleca się, aby w niedzielę chorzy uczestniczyli we Mszy św. o godz. 10.30 lub o 15.15. W dni powszednie zapraszamy pacjentów na Msze św. o godz. 6.30 lub o 14.30. Udział w nabożeństwach dla osób spoza personelu i pacjentów szpitala nadal jest wstrzymany.

 

 1. Wróciły również obchody szpitalne kapelanów związane z udzielaniem Komunii św. pacjentom na oddziałach. Nie są one jeszcze tak regularne jak dawniej. Odbywają się w innych godzinach oraz przy zachowaniu wymaganych zasad sanitarnych.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com