kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

22 maja 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego –

22 maja 2021 r.

 

 1. Chrystus przed wniebowstąpieniem obiecał uczniom zesłać Ducha Świętego, który przypomni im wszystko, czego nauczał. Duch dodaje siły i zapału, czyni z bojaźliwych uczniów Chrystusa prawdziwych świadków Ewangelii. Otwórzmy się na ten wielkanocny dar i stańmy się świadkami Chrystusa w naszych rodzinach, środowisku i miejscach pracy.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy odbywają się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.
 3. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (24V) – Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień tzw. Zielonych Świąt. Maryja oczekująca wraz z Apostołami w wieczerniku na Ducha Świętego stała się wzorem modlącego się Kościoła. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 6.30 i 14.30.
  • we środę (26V) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
  • we czwartek (27V) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę (29V) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
  • w przyszłą niedzielę (30 V) – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Ta niedziela kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Ze spowiedzi w naszej kaplicy można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem.
 4. Cieszymy się, że w związku z likwidacją oddziałów covidowych w naszym szpitalu, dyrekcja oraz władze sanitarne przywracają możliwość korzystania z kaplicy pacjentom szpitala przy zachowaniu dotychczasowych norm sanitarnych, jak maseczka, dezynfekcja rąk przed wejściem do kaplicy i zachowanie dystansu społecznego. Bardzo prosimy, aby informować chorych, którzy są na siłach, o takiej możliwości. Pacjenci mogą przyjść na nabożeństwo za zgodą personelu oddziałowego. Ponieważ nadal utrzymane są limity co do liczby wiernych w kościołach, dlatego zalecamy, aby w niedzielę chorzy uczestniczyli we Mszy św. o godz. 10.30 lub o 15.15, gdyż Msza niedzielna o godz. 7.00 gromadzi większość pracowników szpitala i nie będzie miejsc siedzących dla chorych. W dni powszednie zapraszamy pacjentów szpitala na Msze św. o godz. 6.30 lub o 14.30. Udział w nabożeństwach dla osób spoza personelu i pacjentów szpitala nadal jest wstrzymany.
 5. W najbliższym czasie powrócą również obchody szpitalne kapelanów związane z udzielaniem Komunii św. pacjentom na oddziałach, choć będą one w nieco odmiennej formie i w innych godzinach oraz przy zachowaniu zasad sanitarnych. Dziękujemy Dyrekcji szpitala za przychylne ustosunkowanie się do prośby kapelanów i pacjentów.
 6. Na stronie internetowej oraz na Facebooku kaplicy pojawiła się ankieta zatytułowana „Oceń naszą stronę”. Jest ona anonimowa. Wasze odpowiedzi mogą być dla nas wskazówką, co możemy zrobić, aby udoskonalić funkcjonowanie strony. Kilka sugestii już się pojawiło, za co dziękujemy i prosimy o jeszcze. Przejdź do ankiety.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com