kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

05 września 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła „A” - 6.09.2020 r.

 

 1. Cieszymy się, że Maryja Niepokalana w swoim przepięknym wizerunku zawitała na stałe do naszej kaplicy. Niech Jej obecność przekłada się na naszą miłość i osobiste nabożeństwo do Maryi. Niepokalane Serce, któremu się zawierzamy, będzie dla nas obroną na trudne czasy, w jakich żyjemy i źródłem niezawodnej pociechy. Dziękujemy wszystkim jawnym i anonimowym fundatorom za niebywałą hojność. Serdeczne Bóg zapłać! Podziękowaniem od nas, kapelanów, niech będzie Msza św. w intencji wszystkich darczyńców, którą odprawimy w niedzielę 27 września o godz. 7.00. Już dziś na nią zapraszamy.
 2. Przez cały czas trwania pandemii Msze św. w kaplicy będą sprawowane następująco:
  • od poniedziałku do piątku o 6.30 i 14.30;
  • w soboty tylko o 6.30;
  • niedziele bez zmian.
 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we wtorek (8.09.) –  Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji.
 2. W związku z pojawieniem się figury Maryi w kaplicy chcielibyśmy wprowadzić Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. o 14.30. Serdecznie Was wszystkich zapraszamy już od najbliższej środy.
 3. W piątek Msza św. w intencjach nowennowych o 14.30 a po niej nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.
 4. Miło nam zakomunikować, że od dzisiejszej niedzieli działa absolutnie nowa strona internetowa naszej kaplicy: www.kaplica-tarnow.pl  Znajdziemy na niej wiele ważnych informacji a z czasem pojawi się również galeria zdjęć z wydarzeń z życia kaplicy. Już od dziś można w nowoczesny sposób przez stronę internetową składać prośby i podziękowania na piątkową nowennę do Miłosierdzia Bożego. (Oczywiście, tradycyjna forma kartek z prośbami składanymi do skrzynki pod krzyżem pozostaje bez zmian). Ogromne podziękowania należą się Patrykowi Stecowi, który założył dla nas tę stronę i jest jej głównym administratorem.
 5. Ponieważ zabroniona jest spowiedź w konfesjonałach kaplicy szpitalnej, będziemy zatem spowiadać w zakrystii, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, po skończonej Mszy św. lub po telefonicznym ustaleniu godziny z kapelanem.
 6. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną na terenie naszej kaplicy Zespół Kontroli Zakażeń w porozumieniu z władzami kościelnymi nakazał podawanie Komunii św. na terenie kaplicy wyłącznie na dłoń. Osoby przystępujące do Komunii św. będą podchodzić pojedynczo pod stopień ołtarza zachowując od siebie dystans 1,5 m. Muszą mieć założoną maseczkę na nos i usta. Po otrzymaniu Komunii św. na dłoń odchodzą na bok i tam – odsłaniając usta – spożywają hostię. Następnie wracają na swoje miejsce.
 7. Wstrzymane są nadal w naszym szpitalu obchody kapelanów związane z udzielaniem Komunii św. pacjentom. Prosimy uprzejmie personel medyczny, aby – tak jak do tej pory – informował nas o pacjentach, którzy pragną przystąpić do sakramentu spowiedzi lub namaszczenia chorych, albo ich stan jest ciężki lub zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com