kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

08 maja 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocna –

9 maja 2021 r.

 

 1. Trwa miesiąc maj, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Maryjnym. Każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy będą odbywać się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o urodzaje (od niedzieli do środy). Prosimy dobrego Boga, aby nigdy nie zabrakło nam codziennego chleba a na świecie nie było głodnych i umierających z głodu ludzi. Będziemy się również modlić o zachowanie naszej Ojczyzny od klęsk żywiołowych oraz o dobrą pogodę.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w piątek (14 V) –  święto św. Macieja, Apostoła oraz rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przed uroczystością Jego zesłania;​​​​​​​
  • w przyszłą niedzielę (16 V) – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Spowiedź w naszej kaplicy odbywa się zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem. Pamiętajmy, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do dnia 30 maja i do tego czasu każdy katolik jest zobowiązany w sumieniu, aby skorzystać z tych sakramentów.

 

 1. Nadal wstrzymane jest udzielanie Komunii św. pacjentom na oddziałach szpitalnych. Jednak chorzy mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych – również na oddziałach covidowych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

 

 1. Na stronie internetowej kaplicy pojawiła się ankieta zatytułowana „Oceń naszą stronę”. Jest ona anonimowa. Jej wypełnienie zajmuje kilka minut. Odpowiedzi będą dla nas wskazówką, co należy zrobić, aby udoskonalić funkcjonowanie strony i dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety. Przejdź do ankiety.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com