kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

01 maja 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocna –

2 maja 2021 r.

 

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Maryjnym. Każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy będą odbywać się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi, która jest naszym narodowym symbolem. Modlimy się również za tych, którzy wyemigrowali z naszej Ojczyzny, aby nie zatracili tożsamości narodowej i chrześcijańskich wartości, w jakich zostali wychowani.

 

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu. Nasze myśli biegną w stronę jasnogórskiej ikony Czarnej Madonny, u której Polacy od wieków szukają nadziei i doznają niezawodnej pomocy. Msze św. w tym dniu w naszej kaplicy w porządku niedzielnym: o 7.00, 10.30 i 15.15.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • ​​​​​​​we wtorek (4 V) –  wspomnienie św. Floriana, męczennika;​​​​​​​
  • we czwartek (6 V) –  święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów;
  • w sobotę (8 V) – uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji.​​​​​​​

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca maja. Spowiedź w naszej kaplicy odbywa się zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem. Pamiętajmy też o przyjęciu Komunii św. wielkanocnej do dnia 30 maja.

 

 1. Przez cały czas trwania epidemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com