kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

24 kwietnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocna –

Niedziela Dobrego Pasterza

25 kwietnia 2021 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Chcemy prosić Chrystusa Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy, którzy z mocą i poświęceniem  będą głosić Ewangelię i sprawować sakramenty.

 

 1. Msze św. w naszej kaplicy odbywają się o godz. 6.30 i 14.30 w dni powszednie.
  W soboty tylko o 6.30.

 

 1. We czwartek przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła oraz patronki Europy. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

 

 1. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca i rozpoczynamy miesiąc maj, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Maryjnym. Każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy będą odbywać się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 30 maja. Zgodnie z drugim i trzecim przykazaniem kościelnym każdy katolik powinien w tym czasie przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. Spowiedź w naszej kaplicy odbywa się zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem.

 

 1. Przez cały czas trwania epidemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com