kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

17 kwietnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocna –

18 kwietnia 2021 r.

 

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną rozpoczynającą Tydzień Biblijny. Prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej zrozumieć i pokochać Pismo św. Wygospodarujmy w tym tygodniu więcej czasu na osobistą lekturę Biblii.

 

  1. Msze św. w naszej kaplicy odbywają się o godz. 6.30 i 14.30 w dni powszednie.
    W soboty tylko o 6.30.

 

  1. W piątek (23 IV) przeżywać będziemy Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

  1. Przyszła niedziela (25 IV) to Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

 

  1. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 30 maja. Zgodnie z drugim i trzecim przykazaniem kościelnym każdy katolik powinien w tym czasie przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. Spowiedź w naszej kaplicy odbywa się zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem.

 

  1. Przez cały czas trwania epidemii chorzy – również na oddziałach covidowych – mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com