kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

03 kwietnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

4 kwietnia 2021 r.

 

  1. Dzisiaj z głęboką wiarą i radością powtarzamy: „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!”. Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki. Ostatnie słowo należy do Niego. Zanieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie panuje zwątpienie, a miłość tam, gdzie panuje nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana!

 

  1. Jutro Msze św. w porządku niedzielnym: o 7.00, 10.30 i 15.15. Składka z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

 

  1. Przez cały tydzień przeżywamy uroczystą Oktawę Wielkanocną, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Od wtorku Msze św. w naszej kaplicy znów będą się odbywały o godz. 6.30 i 14.30.
    W soboty tylko o 6.30.

 

  1. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto naszej kaplicy, która jest pod tym wezwaniem. Zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy pomogli w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego w naszej kaplicy. Dziękujemy Siostrom zakonnym – na czele z s. Lucyną za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy lektorom i naszemu organiście Patrykowi za ich posługę przy ołtarzu i czytanie Słowa Bożego. Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do kaplicy i Grobu Pańskiego, a są to pracownicy Centralnej Sterylizacji, instrumentariuszki z Bloku Operacyjnego oraz kilku anonimowych ofiarodawców. Wielkie Bóg zapłać!

 

  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Diecezjalne Święto Caritas. Jak co roku możemy przy odpisie podatkowym przeznaczyć 1% naszego podatku na organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy do przekazania tego procenta na Caritas, który w różnych formach wspiera chorych, samotnych, potrzebujących a zwłaszcza dzieci.

 

  1. Przez cały czas trwania epidemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com