kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

20 marca 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu „B”

21 marca 2021 r.

 

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, następnie Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prośby i podziękowania na piątkową nowennę prosimy składać do skrzynki pod krzyżem, przy wejściu do kaplicy lub tutaj. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem. Pamiętajmy, że z uwagi na epidemię nie będą organizowane specjalne spowiedzi przedświąteczne w parafiach, dlatego już teraz oczyśćmy nasze serca na święta paschalne.

 

  1. We czwartek (25 III) przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. w naszej kaplicy o 6.30. Jest to także Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

  1. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm w naszej kaplicy podczas każdej Mszy św.

           

  1. W zakrystii są do nabycia świece-paschaliki oraz mniejsze baranki na stół wielkanocny w cenie 6 zł. Są też duże baranki w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży Caritas przeznaczy na pomoc najuboższym.

 

  1. Przez cały czas trwania epidemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com