kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

13 marca 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkiego Postu „B”

14 marca 2021 r.

 

  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Trwający czas epidemii może stać się czasem odkrycia na nowo swojej relacji do Boga, ufności w Jego miłosierdzie, docenienia wartości sakramentów, niedzielnej Mszy św. a także więzów rodzinnych.

 

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, następnie Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prośby i podziękowania na piątkową nowennę prosimy składać do skrzynki pod krzyżem, przy wejściu do kaplicy lub tutaj. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem. Pamiętajmy, że z uwagi na epidemię nie będą organizowane specjalne spowiedzi przedświąteczne w parafiach, dlatego już teraz oczyśćmy nasze serca na święta paschalne.

 

  1. W piątek (19 III) przeżywać będziemy Uroczystość ku czci św. Józefa. Msze św. w naszej kaplicy o 6.30 i 14.30. Z racji uroczystości, tego dnia nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

           

  1. W zakrystii są do nabycia świece-paschaliki oraz mniejsze baranki na stół wielkanocny w cenie 6 zł. Są też duże baranki w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży Caritas przeznaczy na pomoc najuboższym.

 

  1. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com