kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

06 marca 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkiego Postu „B”

7 marca 2021 r.

 

  1. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. W sytuacji trwającej już rok epidemii warto uświadomić sobie, że ten znak naszej wiary jest dla nas nadzieją w chwilach trudnych, które dotykają nas w obecnym czasie.

 

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, następnie Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prośby i podziękowania na piątkową nowennę prosimy składać do skrzynki pod krzyżem, przy wejściu do kaplicy lub tutaj. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

           

  1. Przez czas Wielkiego Postu Msze święte w dni powszednie w naszej kaplicy są sprawowane tylko rano o 6.30, z wyjątkiem środy i piątku, gdzie oprócz Mszy o 6.30 jest również Msza popołudniowa o 14.30.

 

  1. Jak co roku możemy przy odpisie podatkowym przeznaczyć 1% naszego podatku na organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy do przekazania tego procenta na Caritas, który w różnych formach wspiera chorych, samotnych, potrzebujących a zwłaszcza dzieci. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie.

 

  1. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com