kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

20 lutego 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Wielkiego Postu „B”

21 lutego 2021 r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Post a wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Trójcy Świętej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Codziennie przed Mszą św. lub w czasie ustalonym z kapelanem jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Niech nasze serca będą gotowe na te największe chrześcijańskie święta i na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

 

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, następnie Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prośby i podziękowania na piątkową nowennę prosimy składać do skrzynki pod krzyżem, przy wejściu do kaplicy lub tutaj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, zwłaszcza, że w zeszłym roku z powodu pandemii były one zawieszone. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

           

  1. Przez czas Wielkiego Postu Msze święte w dni powszednie w naszej kaplicy będą sprawowane tylko rano o 6.30, z wyjątkiem środy i piątku, gdzie oprócz Mszy o 6.30 będzie również Msza popołudniowa o 14.30.

 

  1. W przyszłą niedzielę, w ramach Dzieła Misyjnego Kościoła „Ad Gentes” – Ku Narodom, poprzez modlitwę, post i ofiarę na tacę wspierać będziemy polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata.

 

  1. Jak co roku możemy przy odpisie podatkowym przeznaczyć 1% naszego podatku na organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy do przekazania tego procenta na Caritas, który w różnych formach wspiera chorych, samotnych, potrzebujących a zwłaszcza dzieci. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie.

 

  1. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com