kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

13 lutego 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Zwykła „B”

14 lutego 2021 r.

 

  1. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Ma on nas przygotować do przeżywania Świąt Paschalnych. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest przyjęcie popiołu na głowę w Środę Popielcową. Msze św. w Popielec o 6.30 (nie o 7.00!), 10.30 i 14.30. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Jeśli chodzi o chorych, to ich post ścisły nie obowiązuje. Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest jako nasza jałmużna na cele charytatywne.

 

  1. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który rozpoczynamy dzisiaj, wykorzystajmy na modlitwę a także własną decyzję o rezygnacji z używania alkoholu przez czas Wielkiego Postu lub nawet dłużej. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty będziemy przeżywali od środy do przyszłej niedzieli.

           

  1. W poniedziałek i we wtorek (15-16 II) zapraszamy wszystkich pracowników szpitala do udziału w nabożeństwie 40-godzinnym, które ma nas przygotować i wyciszyć na czas Wielkiego Postu. Rozpocznie się ono wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 6.30 w poniedziałek i we wtorek, i trwać będzie przez cały czas do Mszy popołudniowej o 14.30. Prosimy, aby każdy z nas znalazł chwilę na osobistą modlitwę i adorację Jezusa Eucharystycznego. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.

 

  1. Przez czas Wielkiego Postu Msze święte w dni powszednie w naszej kaplicy będą sprawowane tylko rano o 6.30, z wyjątkiem środy i piątku, gdzie oprócz Mszy o 6.30 będzie również Msza popołudniowa o 14.30. Niedziele pozostają bez zmian.

 

  1. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu z kapelanem.

 

  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kaplicy będzie w każdy piątek o godz. 14.30, a po nim Msza św. i nowenna do Bożego Miłosierdzia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 15.00, a po nich Msza św. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

 

  1. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

 

  1. Na naszej stronie internetowej pojawił się nowy quiz „Miesiąc luty w tradycji Kościoła”. Na pierwszą osobę, która go odnajdzie i rozwiąże bezbłędnie, czeka drobny upominek. 

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com