kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

06 lutego 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Zwykła „B”

7 lutego 2021 r.

 

  1. W najbliższy czwartek (11 lutego) będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek zaapelował w orędziu o szacunek dla daru życia, podmiotowe podejście do pacjenta i zwrócenie uwagi na wymiar duchowy chorego. „Nie może być jakiejkolwiek zgody – pisze papież – na działania o charakterze eutanazji, wspomaganego samobójstwa, zaprzestania podtrzymywania życia, nawet wtedy, gdy stan choroby jest nieodwracalny”. Kościół dla umocnienia  duchowych i fizycznych sił chorego ma specjalny dar od Chrystusa – sakrament namaszczenia chorych, którego udzielamy w naszym szpitalu nieprzerwanie przez cały czas pandemii. Zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych, cierpiących oraz za pracowników Służby Zdrowia we czwartek o godz. 14.30. W tym roku – z wiadomych przyczyn – obchody Dnia Chorego będą bardziej niż skromne, bo nawet bez udziału naszych pacjentów. Tym bardziej prosimy pracowników szpitala o obecność i wspólną modlitwę.

           

  1. Msze święte w naszej kaplicy od poniedziałku do piątku są sprawowane rano o 6.30 i popołudniu o 14.30. W soboty tylko rano o 6.30. Już dziś informujemy, że na czas Wielkiego Postu, który rozpoczniemy w Popielec (17 lutego), zmieni się nieco porządek Mszy św. w dni powszednie. Będą one sprawowane tylko rano o 6.30 (podobnie jak roraty w grudniu), z wyjątkiem środy i piątku, gdzie oprócz Mszy o 6.30 będzie również Msza popołudniowa o 14.30. Niedziele, oczywiście, pozostają bez zmian.

 

  1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
    • we środę (10 II): wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

 

  1. Także we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

  1. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.

 

  1. W piątek po Mszy św. o 14.30 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

  1. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com