kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

23 stycznia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Zwykła „B”

24 stycznia 2021 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka. Ma to być dzień poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu Słowa Bożego. „Poprzez teksty biblijne odczytywane podczas liturgii, sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię” – dodaje papież. Niech ta niedziela budzi w nas świadomość znaczenia Pisma świętego w życiu wierzących.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (25 I): święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
  • we wtorek (26 I): wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
  • we czwartek (28 I): wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dra Kościoła;
  • w piątek (29 I): święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
  • w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorych na Trąd.
   ​​​​​​​

W poniedziałek przypada 7. rocznica święceń biskupich bpa Stanisława Salaterskiego. Otoczmy go naszą modlitwą życząc mu błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wytrwałości w posłudze biskupa pomocniczego naszej diecezji.

           

 1. Msze święte w naszej kaplicy od poniedziałku do piątku są sprawowane rano o 6.30 i popołudniu o 14.30. W soboty tylko rano o 6.30. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.

 

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30. W tym dniu przeżywać będziemy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu.

 

 1. W piątek po Mszy św. o 14.30 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

 

 1. Jezus Chrystus chce wejść do naszego serca. Jeśli zgłębiamy Jego słowo podczas wytrwałej lektury Pisma św., pozwalamy Mu wejść w nasze życie. Poddajmy się działaniu Pana Boga, by nieść światu skarb naszej wiary.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com