kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

16 stycznia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Zwykła „B”

17 stycznia 2021 r.

 

 1. W poniedziałek (18 I) rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Chrystus wzywa każdego z nas należącego do wspólnoty Kościoła, aby dać światu świadectwo jedności i miłości. Nasza modlitwa w tej intencji niech wznosi się w tych dniach ku Bogu. Prośmy, aby jak najszybciej nastała jedna Owczarnia pod wodzą jednego Pasterza – Chrystusa.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • we wtorek: wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • we czwartek: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
  • w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego
    
 2. We czwartek i w piątek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Składamy im życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.
   
 3. Przypominamy, że Msze święte w naszej kaplicy od poniedziałku do piątku są sprawowane rano o 6.30 i popołudniu o 14.30. W soboty tylko rano o 6.30. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.
   
 4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.
   
 5. W piątek Msza św. o 14.30 a po niej nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.
   
 6. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych – mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.
   
 7. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi nas i umacnia. Niech pobudza do tego, abyśmy nieustannie byli właściwymi drogowskazami dla bliźnich i w ten sposób budowali jedność w naszych domach, miejscach pracy, salach szpitalnych i we wspólnocie chrześcijan.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com