kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

09 stycznia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego „B”

10 stycznia 2021 r.

 

  1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność dziecka Bożego oraz nadprzyrodzone cnoty wiary, nadziei i miłości, które mamy rozwijać w ciągu naszego życia. Podziękujmy dzisiaj Bogu za łaskę naszego chrztu, za naszych rodziców i chrzestnych.
    Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii. Tradycyjnie jednak śpiew kolęd i wystrój bożonarodzeniowy towarzyszyć nam będą do 2 lutego.

 

  1. W dni powszednie  Msze św. w kaplicy są sprawowane rano o 6.30 i popołudniu o 14.30. W soboty tylko rano o 6.30.

 

  1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

  1. W piątek o 14.30 Msza św. a po niej nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

  1. Z sakramentu pokuty można skorzystać 20 minut przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.

 

  1. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za przekazane dary na pomoc ubogim na Ukrainie. Zebrana pomoc trafi do najbardziej potrzebujących. Wielkie Bóg zapłać za serce i życzliwość!

 

  1. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

 

  1. Na naszej stronie internetowej w zeszłym tygodniu pojawił się quiz „Sprawdź swoją wiedzę o tekstach biblijnych dotyczących Bożego Narodzenia oraz o kolędach”. Na dwie osoby, które bezbłędnie rozwiązały test i podpisały się imionami Barbara i Anatol, czeka mały upominek w zakrystii.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com