kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

19 września 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła „A” - 20.09.2020 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Kościół zauważa ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i człowieka. Media mogą być współczesnym narzędziem ewangelizacyjnym. Trzeba jednak roztropnie z nich korzystać pamiętając, że powinny one służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
 2. Przez cały czas trwania pandemii Msze św. w kaplicy będą sprawowane następująco:
  • od poniedziałku do piątku o 6.30 i 14.30;
  • w soboty tylko o 6.30;
  • w niedziele bez zmian.
 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • w poniedziałek (21.09.) –  święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • we środę (23.09.) – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera;​​​​​​​
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o 14.30.
 5. Nabożeństwo i Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. nowennowej o 14.30.
 6. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej naszej kaplicy. Znajdziemy ją pod adresem: www.kaplica-tarnow.pl  Przez stronę internetową można składać prośby i podziękowania na piątkowe nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Oczywiście, nadal można robić to w sposób tradycyjny czyli w formie kartek z prośbami składanymi do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy.
 7. Ponieważ zabroniona jest spowiedź w konfesjonałach kaplicy szpitalnej, będziemy zatem spowiadać w zakrystii, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, po skończonej Mszy św. lub po telefonicznym ustaleniu godziny z kapelanem.
 8. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną na terenie naszej kaplicy Zespół Kontroli Zakażeń w porozumieniu z władzami kościelnymi nakazał podawanie Komunii św. na terenie kaplicy wyłącznie na dłoń. Osoby przystępujące do Komunii św. będą podchodzić pojedynczo pod stopień ołtarza zachowując od siebie dystans 1,5 m. Muszą mieć założoną maseczkę na nos i usta. Po otrzymaniu Komunii św. na dłoń odchodzą na bok i tam – odsłaniając usta – spożywają hostię. Następnie wracają na swoje miejsce.
 9. Wstrzymane są nadal w naszym szpitalu obchody kapelanów związane z udzielaniem Komunii św. pacjentom. Prosimy uprzejmie personel medyczny, aby – tak jak do tej pory – informował nas o pacjentach, którzy pragną przystąpić do sakramentu spowiedzi lub namaszczenia chorych, albo ich stan jest ciężki lub zagraża życiu.
 10. Informujemy, że po zapłaceniu figury Maryi Niepokalanej (3500 zł) i relikwiarza św. Jana Pawła II (2270 zł), który uroczyście wprowadzimy do kaplicy w październiku na Dzień Papieski, w kasie kaplicy szpitalnej z Waszych ofiar pozostało 1100 zł na kolejne inwestycje. Msza św. w intencji wszystkich fundatorów i ofiarodawców odbędzie się w niedzielę 27 września o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com