kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

25 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej –

26 maja 2024 r.

 

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią wypowiadamy modlitwę Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu… Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, wielbimy Trójcę Świętą – jednego Boga w Trzech Osobach. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii i spowiedzi świętej wielkanocnej. Pamiętamy w modlitwach o naszych mamach z okazji ich święta.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • we środę (29V) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
  • we czwartek (30V) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, naszej Ojczyzny i świata. W Boże Ciało Msze św. w porządku niedzielnym o 7.00, 10.30 i 15.15. Przed Mszą św. o 7.00 nie będzie śpiewu Godzinek. Przypominamy, że jest to uroczystość, w czasie której katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. Składaka w Boże Ciało przeznaczona jest w całej diecezji na hospicja i inne cele charytatywne;
  • w piątek (31V) – święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych;
  • w sobotę (1VI) – wspomnienie św. Justyna, męczennika oraz I sobota miesiąca i pierwsze nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy odbywają się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. W piątek po Mszy popołudniowej ostatnie nabożeństwo majowe oraz nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Ze spowiedzi w naszej kaplicy można skorzystać zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem.

 

 1. Trwają prace związane z termomodernizacją naszej kaplicy. Wymieniono już oświetlenie, ogrzewanie, planowana jest także wymiana okien oraz ocieplenie wieży kaplicznej. Prace będą prowadzone z przerwami na czas nabożeństw. Prosimy o wyrozumiałość, gdyż wiąże się to z pewnymi niedogodnościami w korzystaniu z kaplicy.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com