kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

18 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego –

19 maja 2024 r.

 

 1. Chrystus przed wniebowstąpieniem obiecał uczniom zesłać Ducha Świętego, który przypomni im wszystko, czego nauczał. Duch Święty dodaje siły i zapału, czyni z bojaźliwych uczniów Chrystusa prawdziwych świadków Ewangelii. Otwórzmy się na ten wielkanocny dar Ducha i stańmy się świadkami Chrystusa w naszych rodzinach, środowisku i miejscach pracy.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (20V) – święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień tzw. Zielonych Świąt. Maryja oczekująca wraz z Apostołami w wieczerniku na Ducha Świętego stała się wzorem modlącego się Kościoła. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 6.30 i 14.30;
  • we czwartek (23V) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek (24V) – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
  • w przyszłą niedzielę (26V) obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Trwa miesiąc maj, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Maryjnym. Każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy odbywają się:
  • ​​​​​​​​​​​​​​od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • ​​​​​​​w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. W piątek po Mszy popołudniowej nabożeństwo majowe oraz nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy.

 

 1. Trwają prace związane z termomodernizacją naszej kaplicy. Wymieniono już oświetlenie, planowana jest także wymiana ogrzewania, okien oraz ocieplenie wieży kaplicznej. Prace będą prowadzone z przerwami na czas nabożeństw. Prosimy o wyrozumiałość, gdyż wiąże się to z pewnymi niedogodnościami w korzystaniu z kaplicy.

 

 1. Dziękujemy personelowi Oddziału Chirurgii Dziecięcej za przekazane ofiary na utrzymanie naszej kaplicy. Serdeczne Bóg zapłać!

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com